HUDCI Z KYJOVA

O víně při cimbálové muzice  

Cimbálová muzika HUDCI Z KYJOVA připravila ve spolupráci s vinařem z Kyjova panem Ing. Josefem Poláškem komponovaný program O víně při cimbálové muzice.

Náplní programu je řízená degustace (prezentace) 8 – 12 vzorků (druhů) vín, bílých i červených s popularizačním výkladem vinaře o právní úpravě vinaření v České republice, o vinařských oblastech, o vinaření na Kyjovsku a o vlastnostech jednotlivých odrůd vín.

Program je vhodně propojován písničkami v podání Cimbálové muziky HUDCI Z KYJOVA. Zazpíváte si písničky o víně: Vinohrady, vinohrady, Vínečko, ne voda, Skleničko ty skleněná, Eště si já pohár vína zaplatím …Zařazeny jsou v programu i písničky na přání hostů programu.

Provedeme po krásách moravských regionůa zahrajeme například tyto písně : Na kyjovských lúkách, Dúbravěnko zelená, V tem kyjovském poli, Za horama dědina   a další písničky podle Vašeho přání, které zahřejí Vaše srdce.

Společně také nahlédneme k našim sousedům - vyberte si, například: slovenské čardáše : Tam okolo Levoči, Tota Heľpa, Išiel Macek do Malacek, V kopčianskom rybníčku, maďarský Montiho čardáš, rumunská Sirba z Oltenie, Skřivánek, moldavská Taranaesca, Sorocul

Anebo si vyberte některý z mnoha klenotů - Za tú horú, Lásko, bože, lásko, Zaspala nevěsta, Ej vy, páni, vy, Ta kněždubska věž,  V Zarazicách krajní dům, Bude večer, už zapadá slunéčko, Morava, krásná zem,        V Hodoníně za vojáčka, Pred muzikú verbuňk chasa stójí, Mikulecká dědina, Vínečko bílé, Co je to za hora, Když sem šél z Hradišťa

a další. Program nabízí i písničky na přání.  
Délka programu: cca 3-4 hodiny
Ozvučení: HUDCI Z KYJOVA (vlastní)  
Cena : je kalkulována pro každé vystoupení individuálně a dle aktuálního ceníku. Napište nám zde do našeho formuláře krátký vzkaz a rádi vám zavoláme a dohodneme konkrétní cenové podmínky šité přímo Vám na míru. Nezapomeňte však uvést vaše telefonní číslo. Pokud by jste nás chtěli kontaktovat ihned, všechny kontakty naleznete zde : K O N T A K T

            

      

Složení muziky :  
primáš Aleš Smutný  terc Miroslav Kolacia
klarinet, flétna Petr Švaňhal cimbál    
kontry Jiří Frolec kontrabas Zdeněk Frolec
Poznámka : 
Pro snížení technických nákladů lze propojit program do série vystoupení v několika dnech po sobě jdoucích ve Vašem regionu. Žádáme Vás proto o spolupráci při kontaktování dalších pořadatelů a agentur, abychom byli schopni technické náklady vytvořením „šňůry“ snížit na co nejnižší minimum. (K nákladům je třeba připočíst přiměřené ubytování).
Děkujeme